Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Projekty kuchni i aranżacje wnętrz kuchni. Meble kuchenne na wymiar.Urządzając nasze mieszkanie lub dom pragniemy aby wygląd jego odpowiadał potrzebom i naszym oczekiwaniom. Wymagamy aby w jego pomieszczeniach czuć się wygodnie i dobrze oraz oczekujemy od naszego domu aby był miejscem, gdzie zawsze z wielką przyjemnością wracamy.

Z tego właśnie powodu urządzając mieszkanie we własnym zakresie lub też korzystając z pomocy sprawdzonego projektanta, mieć możemy wymierny wpływ na ostateczny wygląd naszej wymarzonej kuchni i innych pomieszczeń z których będziemy korzystać. Zdecydowanie polecamy skorzystanie z pomocy doświadczonego architekta lub projektanta wnętrz, który poza standardowym indywidualnym zaprojektowaniem kuchni od strony wizualnej, zadba również o funkcjonalne zagospodarowanie dostępnej powierzchni. Mając często wyjątkowo trudną przestrzeń do zaaranżowania i zaprojektowania, mieć możemy spore z tym problemy. W końcowym efekcie, niewłaściwie wykonany projekt kuchni, bardzo szybko i w uciążliwy sposób ujawni nam swoje podstawowe wady i niepożądane mankamenty. Tym samym będziemy niestety narażeni na kolejne niezaplanowane wydatki i ponowną uciążliwą modernizację pomieszczeń i mebli kuchennych.


Projektując indywidualnie naszą kuchnie lub inne pomieszczenia, musimy poświecić sporo czasu, który mamy możliwość "zaoszczędzić" korzystając z usług doświadczonego projektanta. Wyszukanie odpowiedniego i sprawdzonego projektanta kuchni na wymiar nie jest wybitnie trudne i mamy możliwość skorzystania z szerokiej oferty firm i projektantów dostępnej w Internecie. Możemy również zlecić zadanie polecanemu przez znajomych sprawdzonego wcześniej projektanta. Praktyka taka coraz częściej staje się popularniejsza i jednocześnie w wymierny sposób oszczędzając czas i nasze pieniądze. Dodatkowo mamy dużą gwarancję właściwie przygotowanego projektu.  Zawsze pamiętać musimy, że dobrze zaprojektowana kuchnia  i wzorowo dobrane meble na zamówienie służyć nam będą przez długie lata.

Projekty i aranżacje kuchni i mebli kuchennych na wymiar.Warto pamiętać jednak, że samo zatrudnienie nawet najlepszego projektanta, nie zapewni nam z automatu wymarzonego indywidualnego projektu. Nasz udział i aktywność w podczas całej fazy przygotowania projektu kuchni i projektu innych pomieszczeń - od fazy początkowej w której przedstawiamy nasze oczekiwania, aż do końcowego etapu wdrażania projektu aranżacji naszej kuchni w życie. Bez koniecznego dokładnego sprecyzowania naszych oczekiwań względem unikalnego wyglądu kuchni, pożądanych materiałów wykończeniowych, właściwego sprzętu AGD do zabudowy czy też wreszcie bez choć ogólnego zarysu jej codziennego przeznaczenia - oczywiście poza jej funkcją podstawową -  wykonane prace przez projektanta mogą nas w finale nie zadowolić.  Pamiętajmy, że nasze gusta odnośnie zarówno samych mebli do kuchni jak i projektów wykończenia wnętrz, mogą być skrajnie różne, a tym przed rozpoczęciem właściwych prac przedstawić naszą wizję i przewidywany charakter kuchni oraz preferencje pozostałych domowników. Warto założenia te dokładne sprecyzować w sporządzonej między nami a projektantem/firmie wykonawczej umowie pisemnej. Uchroni nas to przed zupełnie niepotrzebnymi nerwami i oszczędzi czas, który musielibyśmy w innym wypadku poświęcić na doprecyzowania po raz kolejny, naszych oczekiwań od strony zarówno wizualnej jak i funkcjonalnej naszej wymarzonej kuchni. Możemy oczywiście zdać się w całości na pomysły i aranżacje projektanta ale wtedy musimy mieć świadomość faktu, że otrzymamy projekt kuchni i mebli kuchennych, który może, w skrajnych przypadkach, zupełnie nas i pozostałych domowników nie zadawalać. 

Jeżeli taka proponowana forma współpracy miedzy nami a wykonawcą nie będzie odpowiadać danemu projektantowi, proponujemy zatrudnienie innego, takiego któremu zaproponowane warunki kreacji kuchni będą odpowiadać. Jest to tak codzienna sytuacja, że nie powinniśmy i nie możemy mieć jakichkolwiek oporów aby wymarzona przez nas  kuchnia, spełniała możliwie maksymalnie nasze oczekiwania.  Jednak nie powinniśmy "z marszu" odrzucać wszystkich pomysłów aranżacji, które zaproponuje nam projektant, ponieważ jego wiedza, dotychczasowe doświadczenie i cenne uwagi mogą sprawić, że nasza przyszła kuchnia, zarówno od strony wizualnej jak i jej funkcjonalności, sprawi wrażenie unikalnej i kompletnej - oczywiście wyłącznie na tym zyskując , jednocześnie nie tracąc pożądanej przez nas indywidualnej jej specyfiki, którą na wstępie przedstawiliśmy projektantowi. Profesjonalny projektant weźmie pod uwagę nasze oczekiwania uwzględniając je w projekcie kuchni i mebli kuchennych na wymiar oraz aranżacjach innych pomieszczeń.

Niezwykle ważnym aspektem prac aranżacyjnych i projektowych jest dostarczenie nam koniecznego i kompletnego kosztorysu kuchni oraz niezbędnych mebli kuchennych. To my oczywiście ponosimy całkowite koszty niezbędnej przebudowy, więc bez bardzo dokładnego określenia kosztorysu nie będziemy w stanie ocenić i zaplanować faktycznych kosztów zaprojektowanej i wykonanej kuchni. Przy jednoczesnym założeniu, że rozpiętość podstawowych cen mebli do kuchni dostępnych na rynku jest bardzo duża, kalkulacja sporządzona do projektu naszej kuchni jest niezwykle ważna i pożądana.
 
Projekty i aranżacje kuchni i mebli kuchennych na wymiar.Nie zapominajmy jednocześnie o materiałach wykończeniowych, które użyjemy podczas wykończenia wnętrz lub też remontu kuchni i wymiany mebli kuchennych. Bardzo duża różnorodność i różnica w cenach oraz jakości poszczególnych materiałów jest tak wielka, że pozostawienie tej niezwykle istotnej decyzji wyłącznie w gestii naszego projektanta, może w niekorzystnych warunkach zakończyć się nieprzewidzianymi i niepotrzebnymi wydatkami. Koniecznie należy więc przed końcową akceptacją gotowej aranżacji i projektu, poświęcić niezbędny czas aby chociażby ogólnie poznać oferty dostępne na rynku materiałów do wykończenia wnętrz i mebli kuchennych na wymiar. Nie zakładajmy przy tym rzecz jasna złej woli projektanta ale niezmiernie ciężko być na bieżąco z nowościami i promocjami pojawiającymi się stale na polskim rynku materiałów wykończeniowych i rynku indywidualnych mebli kuchennych.

Dzięki dobrej i współpracy z danym projektantem otrzymujemy możliwość profesjonalnego wykonania mebli kuchennych i fachowego wykończenia kuchni. Otrzymujemy również możliwość poznania nowości, ciekawych detali oraz zagadnień technicznych i rozwiązań funkcjonalnych, które wzbogacą naszą nową kuchnie oraz oszczędzimy dużo naszego cennego czasu. Równocześnie, co bardzo istotne, gotowy projekt i aranżację oraz jego fazy pośrednie, będziemy mogli obejrzeć i ocenić jeszcze przed zakupem gotowych mebli wykonanych na zamówienie. Wirtualne symulacje 3D, wzbogacone o niezbędne detale, proponowane oświetlenie wnętrz i mebli, wizualizację poszczególnych jej elementów, kolorystyki oraz barw wnętrz i mebli kuchennych, da nam rewelacyjny i niezastąpiony obraz przyszłej zabudowy naszej kuchni i innych pomieszczeń w mieszkaniu. Ceny rady, proponowane nowe rozwiązania i doświadczenie projektanta, będą również pomocne w wyborze rzetelnego, sprawdzonego producenta i wykonawcy mebli na wymiar oraz fachowej ekipy montażowej, odpowiadającej za ostateczne wykonanie naszej kuchni na wymiar.

Podsumowując, starajmy się zachować właściwy umiar, dystans do propozycji i sugestii, jednocześnie jasno i wyraźnie staramy się wyartykułować nasze oczekiwania względem projektowanej dla nas kuchni oraz szukajmy możliwość zakupu lepszych, często tańszych materiałów wykończeniowych, jak i samych mebli kuchennych. Przy koniecznym spełnieniu tych podstawowych założeń, zarówno sam projekt i aranżacja naszej wymarzonej kuchni, jak również i praca z dostępnym projektantem, przynieść nam może wiele radości, satysfakcji i frajdy ze wspólnie zaprojektowanej i wykonanej nowej kuchni.

W podobny, praktyczny i sprawdzony sposób, możemy też zaprojektować dowolne inne pomieszczenia  - naszą sypialnie, pokój dzienny lub pokój dla naszych małych i dorastających pociech.

Więcej o kuchniach i meblach na zamówienie znajdziesz w naszej kolejnej poradzie Poradnik - meble do kuchni