Kuchnie nowoczesne Warszawa

Kuchnie nowoczesne Warszawa
4.4 (88%) 5 votes

Efekt wizualny całego kompleksu mieszkaniowego

Kuchnia, razem z łazienką, najbardziej wpływają na estetykę i efekt wizualny całego kompleksu mieszkaniowego. Badania wskazują, że kuchnia to pierwsze oraz główne pomieszczenie, na które goście zwracają szczególną uwagę. Najlepszy efekt wywołują kuchnie nowoczesne, odpowiadające panującej modzie i aktualnym trendom. Fakt ten zauważył również świat reklamy i marketingu – sprzedając nowy dom najmocniej eksponowana jest kuchnia, łazienka i basen (oczywiście jeśli taki w ogóle jest). W większości katalogów reklamowych, ofert biur podróży, biuletynów ośrodków wczasowych widnieje na zdjęciach właśnie dobrze urządzona kuchnia.

 

Wystrój kuchni

Obecnie kuchnia spełnia znacznie więcej funkcji niż dawniej. Kiedyś była głownie pomieszczeniem do przygotowywania posiłków i miejscem spożywania ich przez służbę. Właściciele, rodzina, goście jadali w salonie, jadalni lub dużym pokoju. W tradycji anglosaskiej wejście do kuchni przez odwiedzających bywało wręcz źle widziane. Z tego powodu niespecjalnie przywiązywano wagę do ich urządzania. Z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać. Wraz z przemijaniem społeczeństwa feudalnego, pojawianiem się „bezklasowych” myśli politycznych, rewolucji kulturalnych i wzrostem poziomu życia, kuchnie zyskiwały na użyteczności i popularności. Rezygnowano z pokojów do jadania, a posiłki zaczęto spożywać właśnie w kuchniach. Gdy przedmiotem badań zaczęły być codzienne nawyki zwykłych ludzi, okazało się, że w kuchni spędzają olbrzymią liczbę czasu. Kapitalizm poszedł za ciosem – wystrój kuchni stał się jedną z najważniejszych rzeczy w wystroju domu, a wielkie firmy mody zaczęły prześcigać się w konkurowaniu o najefektywniejsze i najbardziej zmyślne rozwiązania. Wraz ze wzrostem popkultury i upowszechnienia technologii LCD pojawiły się nawet telewizory na zewnątrz lodówek, co podkreśliło tylko fakt ogromnej ilości czasu spędzanej w kuchniach przez mieszkańców domu.

 

Trendy w wystroju

Jeżeli lubimy modę, chcemy być na czasie i zmieniamy wystrój pomieszczeń nie rzadziej niż co 10 lat, kuchnie nowoczesne  urządzone w nowoczesne meble kuchenne będą dla nas genialnym rozwiązaniem. Świat mody jest niezwykle dynamiczny, nieprzewidywalny, ale i bardzo skuteczny. Eksperci bez trudu trafiają w nasze gusta i wiedzą, co będzie podobać się przez najbliższe 10 lat. Trendy w wystroju wnętrz nie zmieniają się tak gwałtownie jak w przypadku odzieży lub obuwia, więc wybierając meble kuchenne nowoczesne możemy być spokojni, że nasza kuchnia będzie robiła piorunujące wrażenie, co najmniej przez 10 lat.

 

Nowoczesne meble kuchenne

Kuchnie nowoczesne dają niewyobrażalną możliwości ich aranżacji. Możemy idealnie wyrazić nasze „ja”, podkreślić piękno domu lub mieszkania, osiągnąć efekt druzgocąco odpowiadający naszym potrzebom. Należy pamiętać, że odwiedzający nas w pierwszej kolejności spojrzą na kuchnie i jeśli ta nie zrobi dobrego wrażenia, reszta domu nie ma już szans zabłysnąć. Oczywiście jeśli w naszych myślach pojawia się kuchnia nowoczesna, musimy mieć również na myśli nowoczesne meble kuchenne robione na zamówienie. Projektanci w szybki sposób pomogą i doradzą, jakie rozwiązania wybrać, żeby osiągnąć zamierzony klimat i jednocześnie idealnie wykorzystać powierzchnie użytkową, czyli osiągnąć maksymalnie funkcjonalne pomieszczenie. Żaden milimetr nie może zmarnować się. Dobór odpowiednich materiałów plus fachowe oko eksperta jest jedyną gwarancją pełnej satysfakcji. Obecnie do produkcji mebli nowoczesnych do kuchni stosuje się przede wszystkim płyty MDF – trwałe, sprasowane pod ciśnieniem, pokryte folią PCV lub fornirem, wykańczane lakierem o wysokim połysku płyty pilśniowe. Ostatnio coraz modniejsze stają się płyty MDF maty lub półmaty. Oczywiście na życzenie klienta można zastosować drewna lite m.in. dąb, czereśnia, olcha, brzoza, jesion, mahoń i orzech.  Paleta barw jest nieograniczona w żaden sposób.

Wybierając meble kuchenne nowoczesne można decydować się na innowacyjne i indywidualnie dobrane rozwiązania – oczywiście w granicach rozsądku, wyznaczanych przez fachowca (bezsprzecznie nie można zrobić np. palników gazowych z drewna). Materiałem stosowanym przy kuchniach nowoczesnych są coraz częściej  płyty wiórowe pokryte naturalną okleiną. To świetnie sprawdzający się, ekonomiczny i zarazem niezwykle wytrzymały materiał. Raz za razem na popularności zyskują wcześniej rzadko stosowane materiały: metale – głównie aluminium; kamień w blatach kuchennych – granit, corian, konglomerat; szkło klasyczne oraz plexi.

 

Nieograniczone możliwości

Kuchnie nowoczesne dają niczym nieograniczone możliwości doboru indywidualnego wyposażenia szafek np. praktyczne systemy cargo, szuflady z systemem pełnego wysuwu i hamulca. Funkcjonalność zwiększa się nawet poprzez zastosowanie nowoczesnych zawiasów, dzięki którym drzwi można otwierać pod dowolnym kątem (135 o, 180 o). Ogranicza nas jedynie własna kreatywność – nic więcej. Efektywnych i zarazem efektownych rozwiązań są setki – profesjonalny doradca idealnie podpowie te najlepsze dla nas. Styl Dom Mix jest bezkonkurencyjnym liderem wśród mebli nowoczesnych do kuchni na rynku środkowo europejskim od ponad 11 lat. Jeżeli chcesz zamówić pomiar lub masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.