Kuchnie klasyczne

Kuchnie klasyczne
5 (100%) 1 vote

Kuchnia to najważniejszy element każdego domu. Elegancka, zmysłowa i funkcjonalna kuchnia podkreśla piękno mieszkania i uprzyjemnia codzienny urok przygotowywania posiłków. Nie można przeżyć dnia, bez odwiedzania tego pomieszczenia, choćby po łyk wody lub drobną przekąskę. Kuchnie urządzone klasycznie są gwarancją uniwersalnej i ponadczasowej jakości. Zapewniają, że zachwyci się nimi każdy – niezależnie od wieku, płci, upodobań, czy panujących trendów.

     

Kuchnia była drugim pomieszczeniem, które w toku rozwoju cywilizacji pojawiło się w naszych domach, a raczej jaskiniach naszych przodków, bo mowa o Homo ergaster i Homo erectus. Pierwsze domy miały formę grot skalnych (najczęściej korzystano ze znalezionych i tylko „poszerzano” je, rzadko drążono całe od nowa). Służyły do spania oraz ochrony przed dzikimi zwierzętami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Codzienne życie toczono jednak na zewnątrz – groty były więc pradawnymi sypialniami. Wraz z nauką rozpalania ognia i tworzenia coraz to wymyślniejszych narzędzi, do swoich jaskiń zaczęto przynosić i spożywać zdobyty pokarm. Miało to wiele korzyści: chroniono żywność przed kradzieżą innych praludzi, przed rozprzestrzenianiem się zapachów przyciągających dzikie zwierzęta i przed psuciem się pokarmu oraz pozwalało gromadzić go w jednym miejscu i oszacować na ile wystarczy (inteligencja praludzi nie dorównywała dzisiejszej). Tak powstały pierwsze kuchnie, które szybko zaczęły również pełnić funkcje spiżarni i jadalni.

Kuchnia urządzona w meble klasyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie tradycję, dystynkcję i funkcjonalność. Kuchnia klasyczna to zero ryzyka – będzie podobać się zawsze, każdemu i w każdych okolicznościach – niezależnie kto i za ile lat nas odwiedzi. Kuchnia klasyczna działa na zasadzie takiej, jak klasyczny garnitur – moda zmienia się nieustannie, natomiast standardowy krój jest zawsze modny i wygląda dobrze na każdym, już od ponad 100 lat.

Wybierając kuchnie klasyczne uwalniamy się od pogoni za ciągle zmieniającymi się trendami. Moda ewoluuje nieustannie, często w sposób nieprzewidywalny. Jest ona przede wszystkim wynikiem wdrażania pomysłów przez wiodących producentów, którzy jednocześnie pompują mnóstwo pieniędzy w reklamę, w ten sposób napędzając rynek – i tak nieustannie koło się kręci. Fenomen mebli klasycznych polega na ujęciu istoty rzeczy, wybrania uniwersalnych, nieprzerwanie aktualnych rozwiązań. Niezależnie od panującej mody, pewne rzeczy nigdy nie ulegną zmianom. Stonowane kolory, prawidłowa gra barw, opływowe kształty, rozmieszczenie mebli dostosowane do światła, materiały typu drewna lite, szkło, plexi, stal, będą sprawdzały się zawsze.

 

Meble klasyczne w kuchni charakteryzują się również umiarkowanym przywiązaniem do tradycji tj. nie stosuje się przy nich żadnych elementów, które zmniejszają powierzchnię użytkową pomieszczenia. O uroczej, modnej i funkcjonalnej kuchni marzy w końcu  każdy. Przy urządzaniu domu lub mieszkania ciągle pojawia się jednak pewien problem – powierzchnia przeznaczona na kuchnie wydaje się za mała. To mrzonka. Jeżeli zwrócimy się z tym do prawdziwych fachowców, w mgnieniu oka znajdą idealne rozwiązania. Profesjonalny architekt wnętrz szybko znajdzie skuteczny sposób na osiągnięcie kompromisu – błyskotliwego połączenia wyjątkowej estetyki kuchni z jej praktycznym przeznaczeniem, czyli maksymalnym wykorzystaniem każdego milimetra powierzchni.

Obecnie meble klasyczne robione na zamówienie wcale nie różnią się ceną od gotowych mebli klasycznych, dostępnych w sklepach. Z tego powodu na całym świecie coraz częściej wybiera się meble kuchenne tworzone pod określony wymiar i dostępną powierzchnię użytkową. Błędem jestem postrzeganie, jakoby tylko nowoczesne wystroje wnętrz były robione na zamówienie. Styl Dom Mix robi meble klasyczne do kuchni od ponad 14 lat. Jeżeli chcesz zamówić pomiar lub masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.