Fronty kuchenne w połysku

Fronty kuchenne w połysku
4 (80%) 3 votes

 

 

 meble kuchenneMeble kuchenne na wysoki połysk to hit ostatnich  lat, coraz częściej rezygnujemy z drewnianych, lub imitujących drewno mebli na rzecz pięknie połyskujących kolorowych szafek kuchennych. Do niedawna jeśli decydowaliśmy się na połysk do wyboru mieliśmy foliowane fronty kuchenne, czyli pokryte folią pcv, lakierowane, które powstają polakierowanej  i wypolerowanej i ponownie polakierowanej płyty mdf, od niedawna na naszym rynku jest kolejny rodzaj płyt na wysoki połysk, częściej zwanej bardzo wysokim połyskiem, są to płyty oklejone warstwą akrylu. Czym różnią się od swoich poprzedniczek?

 

Foliowane meble kuchenne

Foliowane meble kuchenne charakteryzuje wysoki połysk podobny do tego, który występuje w przypadku lakierowanych frontów, jednak powstają poprzez oklejenie płyty mdf folia pcv. Foliowane fronty kuchenne znacznie łatwiej zarysować i niestety w tym przypadku, żadne pasty polerskie i kredki stolarskie nie pomogą. Ponadto należy uważać na działanie wysokich temperatur, parowanie i wilgoć. Na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od lakieru jeśli nie jest się fachowcem.

 akrylowe meble kuchenne

 

Lakierowane meble kuchenne

Lakierowane meble kuchenne powstają z płyty mdf pokrytej kilkoma spolerowanymi warstwami lakieru, ich głównym atutem jest nowoczesny połysk, który urzekł nas przed laty i tak już zostało. Zaletą lakierowanych płyt mdf jest fakt, że drobne zarysowania można spolerować tak by nie było po nich śladu. Niestety należy uważać na uszkodzenia mechaniczne typu obicia, gdyż w tym wypadku lakier może odprysnąć i z taką wadą nie wiele można już zrobić.

 

Fornirowe fronty kuchenne

Fornirowe fronty kuchenne powstają z płyty mdf oklejonej naturalną okleiną ich cechą charakterystyczną jest wzór imitujący słoje wybranego rodzaju drzewa. Podobnie jak lakierowane meble pięknie połyskują, ale w tym wypadku również należy uważać na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i obicia.

 meble na wymiar

 

Szklane fronty kuchenne

Szklane fronty kuchenne powstają z hartowanego szkła lacobel, są dostępne w różnych kolorach i wzorach, ponadto można zamówić fronty z wybraną grafiką, zdjęciem, a nawet pierwszym rysunkiem naszej pociechy. Zaletą takich frontów jest odporność na zarysowania, łatwość w utrzymaniu w czystości, można je myć zwykłym płynem do okien, a potem wytrzeć do sucha, należy jednak uważać na uszkodzenia mechaniczne typu uderzenia, gdyż szkło hartowane choć wyjątkowo odporne uderzone niefortunnie może zostać uszkodzone.

 

Akrylowe fronty kuchenne

Akrylowe fronty kuchenne powstają z płyty mdf pokrytej 1 lub 2 mm warstwą akrylowej okleiny, która po zewnętrznej stronie jest niezwykle gładka i błyszcząca. Wewnętrzna strona tej okleiny przypomina skórkę pomarańczy dzięki czemu jej producenci zapewniają, że jest znacznie odporniejsza na działanie parowania i wilgoci. Meble wykonane z akrylowej płyty mają znacznie większy połysk niż w przypadku lakierowanych mebli co w praktyce oznacza, że można się w nich przejrzeć jak w meblach wykonanych z hartowanego szkła, ale wyglądają znacznie masywniej niż lacobel. Niestety jak w przypadku lakieru należy uważać na zarysowania i obtłuczenia, choć producent okleiny zapewnia że jest znacznie odporniejsza niż lakier czy folia.